چطور خوش صحبت باشیم؟

افراد خوش صحبت معمولا در مرکز توجه هستند

خوش صحبتی خصلت و ویژگی جذابی است که در خلال گفتگو و معاشرت با دیگران، خود را به خوبی نشان می دهد. افراد خوش صحبت معمولا در مرکز توجه هستند و سخت می شود آن ها را نادیده گرفت. این افراد بسیار تاثیرگذار هستند و معمولا در برقرار کردن ارتباط با دیگران دچار مشکل نمی شوند. مطالعات نشان داده است که افراد خوش صحبت معمولا در مشاغل خود نیز افراد موفقی هستند. این افراد در برقراری ارتباط با رئیس و سایر اعضای تیم خود مشکلی ندارند و می توانند به راحتی با ارباب رجوع و مشتریان نیز تعامل کنند. همچنین مطالعات نشان داده است که افراد خوش صحبت معمولا در مواجهه با افراد جدید استرس نمی گیرند و می توانند چالش های اجتماعی و مذاکره ها را نیز به خوبی مدیریت کنند.

بیشتر بخوانید: قدرت انگیزه داشتن را دست کم نگیرید!

خوش صحبتی بیش از آنکه یک ویژگی ذاتی در افراد باشد، یک مهارت است. این بدان معناست که با کمی تمرین، توجه و تلاش می توان این مهارت را کسب کرده و از مزایای آن بهره مند شد. افراد خوش صحبت چه ویژگی هایی دارند و برای تقویت مهارت خوش صحبتی چه اقداماتی را می‌توان انجام داد؟ در ادامه مقاله به این دو پرسش مهم پاسخ خواهیم داد.

چطور خوش صحبت باشیم؟

افراد خوش صحبت دایره لغات بالایی دارند!

برای انکه دیگران شما را به عنوان یک فرد خوش صحبت بشناسند، باید شیوا، بلیغ، خلاصه و جذاب صحبت کنید. اگر دایره لغات شما کامل باشد، با ضرب المثل ها و عبارات رایج آشنا باشید و موضوعات روز جامعه را بشناسید، می توانید در زمان مقتضی، از داشته های خود به نحو احسنت استفاده کنید. افرادی که کتاب می خوانند، نویسنده ها و افراد فرهنگی غالبا افرادی خوش صحبت هستند. این بدان سبب است که این افراد بخش بزرگی از زمان روزانه خود را به مطالعه اختصاص می دهند. دایره کلمات شما تنها با مطالعه و نزدیکی با ادبیات، رشد کرده و غنی می شود. همچنین افراد خوش صحبت از اصطلاحات روز جامعه، دغدغه ها و اخبار آگاه هستند می توانند در خلال صحبت های خود، به شکل جالب توجهی به این اخبار و اتفاقات اشاره کنند. گوش دادن به موسیقی و یا دیدن فیلم ها نیز می توانند به بزرگ تر شدن دایره لغات و اصطلاحات شما کمک کنند.

مطالعات نشان داده است که افراد خوش صحبت معمولا در مشاغل خود نیز افراد موفقی هستند.

افراد خوش صحبت از جمع هراسی ندارند!

افراد خوش صحبت از قرار گرفتن در جمع، سخنرانی و یا برقراری ارتباط با افراد غریبه هراسی ندارند. این امر شاید در ابتدای کار دشوار به نظر برسد. استرس و تپش قلب درست پیش از یک سخنرانی، درنگ کردن پیش از باز کردن سر صحبت با افراد غریبه و یا تمایل به سکوت در جمع های مختلف، بسیار طبیعی است. اما خوب است بدانید که این شرایط با تمرین و تکرار برطرف می‌شود. هرچه بیشتر در جمع های دوستانه و خانوادگی خود را مجبور به صحبت کنید و یا برای ارائه سخنرانی و یا پرسیدن سوال در کلاس و سمینارهای مختلف داوطلب شوید، ترس از صحبت کردن در جمع نیز سریع تر از بین خواهد رفت و کل فرایند برایتان عادی می شود.

افراد خوش صحبت از جمع هراسی ندارند!

افراد خوش صحبت به محیط خود کاملا واقف هستند!

یکی از وجوه خوش صحبت بودن، استفاده از تمام فرصت هایی است که یک گفتگو می تواند به همراه داشته باشد. آگاهی کامل به موضوع گفتگو و نظرات فرد مقابل، لازمه به دست آوردن این فرصت ها است. افراد خوش صحبت شنونده های خوبی هستند. آن ها با دقت سخنان طرف مقابل را می شوند و آنها را تحلیل می کنند. این افراد در خلال شنیدن و صحبت کردن ارتباط چشم برقرار می کنند و با حرکات سر، صورت و دست ها سخنان دیگران را تایید کرده یا نسبت به آن ها واکنش نشان می دهند.

افراد خوش صحبت شنونده های خوبی هستند.

خوش صحبت بودن، تنها بازی با کلمات نیست!

افرادی که خوش صحبت هستند، معمولا در مرکز توجه قرار دارند. این بدان معناست که اطرافیان نه تنها به ریتم موزون و انتخاب صحیح کلمات شما دقت می کنند، بلکه به ظاهر و زبان بدنتان نیز اهمیت می دهند. این نکته ای است که معمولا سخنرانان حرفه ای، وکلا، بازیگران، مجریان و مذاکره‌کنندگان بدان واقف هستند. این افراد نه تنها زمانی را به تمرین صحبت های خود و شیوه بیان آن ها اختصاص می دهند بلکه در هر ثانیه از صحبت خود، به زبان بدن، شیوه ایستادن یا نشستن، حالات صورت و حتی لباسی که برای هر مراسم و موقعیت انتخاب می کنند نیز به خوبی واقفند.

چگونه می توانیم خوش صحبتی را در خود پرورش دهیم؟

یکی از معیارهای خوش صحبت بودن، ادامه دار بودن مکالماتی است که با فرد انجام می شود. برای آنکه بتوانید مکالماتی دلچسب و طولانی را برای مخاطبان خود رقم بزنید، باید اطلاعات عمومی خود را گسترش دهید. این کار به شما کمک می کند تا به حیطه خصوصی افراد وارد نشوید، بتوانید مکالماتی با موضوعات مختلف را مدیریت کنید، در مکالمات گفته های دیگران را صرفا نقض یا تایید نکنید و بتوانید اطلاعات جدیدی را به محتوای کلی صحبت ها اضافه کنید.

یکی از معیارهای خوش صحبت بودن، ادامه دار بودن مکالماتی است که با فرد انجام می شود

ریتم مکالمه را حفظ کنید: برای آنکه بتوانید مکالمه ای دلچسب را برای مخاطبین خود رقم بزنید، باید ریتم گفتمان را حفظ کنید. برای این کار:

سرعت ادای کلمات و تن صدای خود را در بخش های مختلف مکالمه و با توجه به شرایط، تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر خاطره ای هیجان انگیز تعریف می کنید سعی کنید با بالا و پایین بردن اندک صدای خود و حرکات دست، انرژی و هیجان را به مخاطب منتقل کنید.

از مکث در ادای کلمات و جملات استفاده کنید. مکث کردن می تواند نشان دهنده اعتماد به نفس و تسلط شما بر روی موضوع مورد بحث باشد. سعی کنید در زمان های لازم، در حین گفتگو مکث کنید و با ارتباط چشمی یا زبان بدن، مخاطب را به ادامه گفتگو ترغیب کنید.

هیچ گاه صحبت طرف مقابل خود را قطع نکنید: انسان ها دوست دارند افکار، خاطرات و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. اگر می خواهید یک مکالمه دلچسب و گیرا داشته باشید، در زمان های مناسب سکوت کرده و به حرف طرف مقابل به خوبی گوش دهید. هیچ‌گاه سخن فرد مقابل را قطع نکنید و با زبان بدن خود نشان دهید که نسب به آنچه می شونید مشتاق و علاقه مند هستید. همچنین هیچ گاه از تلفن همراه در خلال مکالمات استفاده نکنید.

از بیان جزئیات بپرهیزید: مکالمات جذاب، معمولا کوتاه، مختصر و متنوع هستند. جزئیات بیش از حد می توانند شنونده را خسته کننده و امکان تمرکز بر روی موضوع اصلی مکالمه را از وی سلب کنند. جزئیات بیش از حد همچنین می توانند سبب پیچیده تر شدن مکالمه شوند و افراد را از ادامه مکالمه با شما دلسرد کنند. برای آنکه بتوانید یک مکالمه جذاب را مدیریت کنید، سعی کنید خاطرات، نظرات و نکات خود را به اختصار توضیح دهید، حرف های خود را تکرار نکنید و تلاش کنید از کلمات مختلفی برای بیان مقصود خود استفاده کنید.

شما دانای کل نیستید: صحبت کردن با کسی که خود را دانای کل می داند و از کلمات پیچیده، جملات طولانی و تخصصی استفاده می کند، لذت بخش نیست. در گفتگوی های خود، به فراخور محیط و شنوندگان صحبت کنید. اگر با همکار خود در طول یک استراحت کوتاه هم کلام شده اید، می توانید در خصوص مسائل مربوط به شرکت، تعطیلات و یا هر موضوع مشترک دیگر صحبت کنید؛ اما بدانید که لزوما محتوای این مکالمه برای شخصی که در یک مهمانی یا سفر ملاقات کرده اید جذاب نیست. در طول مکالمه سعی کنید فروتنی و تواضع خود را نشان دهید. در این صورت افراد برای ادامه صحبت با شما تمایل بیشتری نشان خواهند داد.

افراد خوش صحبت در یک جمع زود شناخته شده و دیر فراموش می شوند.

چگونه سر صحبت را باز کنیم؟

باز کردن سر صحبت، به اندازه ادامه آن، اهمیت دارد. شروع صحبت با افراد مختلف، به ویژه همکاران و یا غریبه هایی که در سفرها و کنفرانس ها با آن ها روبرو می شویم، می تواند در وهله اول دشوار باشد. تکنیک های مختلفی برای باز کردن سر صحبت و آغاز مکالمات وجود دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد:

سوالاتی با پایان باز: سوالاتی که جواب های احتمالی آن ها بله یا خیر هستند، برای آغاز مکالمات انتخاب مناسبی محسوب نمی شوند. سعی کنید برای شروع مکالمه از سوالاتی که جواب های طولانی‌تری دارند و می توانند دریچه ای به نظرات شخص مقابل و گفتگوی بیشتر باشند، استفاده کنید. به عنوان مثال به جای آنکه بپرسید "آیا از مدیر جدیدمان راضی هستید؟" از پرسش هایی مانند "نظرتان در خصوص مدیر جدیدمان چیست؟" استفاده کنید.

مکالمه حول علایق فرد مقابل: اگر خوب گوش کنید و به روند گفتگو محاط باشید، می توانید علایق و زمینه های تخصصی فرد مقابل خود را به خوبی تشخیص دهید. این نکات می توانند ادامه دهنده مکالماتی جذاب و طولانی باشند. به عنوان مثال می توانید از تخصص و علایق افراد در زمینه ورزش شروع کنید و سپس نظرشان را در خصوص تیم های مختلف، شرایط ورزش و اخبار ورزشی روز بدانید. البته همانطور که در بخش های قبل بدان اشاره کردیم، برای ادامه هر مکالمه ای داشتن اندکی دانش و اطلاعات عمومی ضروری است.

خوش صحبت بودن ویژگی مهم و بارزی است که می تواند به موفقیت هرچه بیشتر افراد در زندگی کمک کند. افراد خوش صحبت در یک جمع زود شناخته شده و دیر فراموش می شوند. این افراد می توانند شبکه قوی از دوستان و آشنایان را شکل دهند و با تکیه بر توانمندی های خود، هر موقعیتی را به نفع خود به پایان برسانند.

انتشار در: