علامتی که نشان می دهد یک رابطه به طلاق ختم می شود

7 علامتی که نشان می دهد یک رابطه به طلاق ختم می شود!

هیچ کس با هدف طلاق، ازدواج نمی کند. به همین دلیل است که گرفتن چنین تصمیمی برای هیچ کس راحت نیست. در هر زندگی زناشویی، مشکلات، تفاوت ها و اختلافات بروز می کند، اما این بدان معنا نیست که تک تک این مشکلات تنها با کمک طلاق، حل و فصل می شوند. در واقع در هر رابطه ای، نشانه هایی وجود دارد که بر اساس آن ها زن و مرد می توانند بسنجند که آیا آماده طلاق گرفتن هستند یا اینکه هنوز هم می توانند به ادامه رابطه خود امیدوار باشند

بیشتر بخوانید : ازدواج سفید، ازدواجی ثبت نشده

نشانه های طلاق در یک رابطه

قول و قرارهای عمل نشده، مشکلات مالی، تفاوت های فرهنگی، خیانت ها و اعتماد های سلب شده، بچه ها و عدم تفاهم نظر در مسائل کلیدی مانند محل زندگی و غیره در هر رابطه ای پیش می آید. زن و مرد می توانند با استناد به پیوندی که با هم شکل داده اند، توانمندی های مذاکره و حل مسئله، کمک گرفتن از مشاوران و راهنمایی بزرگترهای خود، این مشکلات را پشت سر بگذارند. با این حال، اگر این مسایل به مشکلات جدی تر و ریشه ای تری بدل شود، ممکن است جدایی و طلاق به عنوان یک راه حل، مطرح شود. در ادامه نشانه های طلاق را بررسی می کنیم که اگر در یک رابطه ای حضور داشته باشند و یا به مرور زمان بروز کنند، طلاق زن و مرد اجتناب ناپذیر خواهد بود. به بیان دیگر، در صورتی که رابطه ای با نشان های گفته شده در ادامه، مسموم شود طلاق می تواند بهترین راه حل برای جلوگیری از مشکلات بیشتر باشد.

نشانه های طلاق در یک رابطه: اگر قادر به حل و فصل مشکلات نیستید...

در هر رابطه ای، بگومگو و کشمکش به وجود می آید. هر زن و شوهری ممکن است با یکدیگر بحث و جدل داشته باشند و گاها این مشکلات ادامه زندگی را برایشان سخت و دشوار کند.  زمانی که یک رابطه مشکل دارد و بحث و جدل زن و مرد به نتیجه ای نمی رسد و صرفا حول یک موضوع واحد بارها تکرار می شود، این بدان معناست که به احتمال زیاد طرفین در حل کردن سو تفاهم های خود با مشکل روبرو هستند. شما در مقام یک زن یا شوهر باید بتوانید با یکدیگر به تفاهم برسید. در واقع اگر واقعا عاشق هم باشید، برای رسیدن به این تفاهم پایدار با یکدیگر تلاش خواهید کرد. اما اگر با شریک زندگی خود دائما در حال دعوا هستید، هیچ کس تمایلی به سازش و تفاهم ندارد، کسی به دنبال راه حل مشکلات و مسائل نیست و مشکلات در یک بازه چرخشی دوباره تکرار می شوند، یک نشانه است و باید خود را برای طلاق آماده کنید.

نشانه های طلاق در یک رابطه: قادر به حل و فصل مشکلات نیستید

مشاجره ها و یافتن راه حلی برای مشکلات، نشانه یک رابطه سالم است. این امر نشان می دهد که شما و پارتنرتان برای برقراری یک رابطه سالم، گوش دادن به حرف یکدیگر و برطرف کردن مشکلات، تلاش می کنید. در مقابل، زمانی که حلقه ارتباطی میان افراد گم می شود، دعوایی رخ نمی دهد و کسی برای شنیدن مشکلات و حل آن ها تلاش نمی کند، ابزارهای درک متقابل از بین می روند. باید بدانیم که رابطه یکی از اصلی ترین عناصر برای ازدواج سالم است. ممکن است شریک زندگی شما در برقراری ارتباط ضعف داشته باشد. شاید شما تمام تلاش خود را کرده باشید تا با کمک یک مشاوره، خطوط ارتباطی شکسته شده را برقرار کنید و این مهارت را به همسر خود آموزش دهید. شاید عدم برقرار ارتباط میان شما دو نفر بدان معناست که دیگر تمایلی به ارتباط ندارید و هر دو به این بارو رسیده اید که همه چیز خراب شده است. دلیلش هرچه که باشد، به محض آنکه به این نتیجه رسید که دیگر این ارتباطات شکسته شده را نمی توان جبران کرد، باید خود را برای طلاق آماده کنید.

بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی طلاق و مشاوره تلفنی خانواده

نشانه های طلاق در یک رابطه: اگر احساس می کنید زندگی جداگانه ای دارید

نبود ارتباط در یک رابطه می تواند حتی یک قدم فراتر برود و سبب شود تا شما یک زندگی جداگانه و موازی را تجربه کنید؛ حتی اگر با هم و در زیر یک سقف زندگی کنید. اولین نشانه یا زنگ خطر نیز می تواند این باشد که شما خود را درگیر یک سرگرمی یا فرد جدیدی خارج از رابطه فعلی خود کرده اید تا از ازدواج و شرایط بد آن فرار کنید. شما ممکن است دلیل خوبی برای سپری کردن اوقاتتان بر روی علاقه جدید خود داشته باشید. شما ممکن است دوست نداشته باشید این احساس یا علاقه جدید را با همسر خود به اشتراک بگذارید. گاهی اوقات ممکن است این علاقه جدید به معنای خیانت به شریک زندگیتان باشد. با خواندن این نشانه ها، اگر خود را در یک زندگی موازی و جداگانه می بینید، زمان آن فرا رسیده است که یا به مشاور مراجعه کنید و یا اینکه خود را برای طلاق آماده کنید.

نشانه های طلاق در یک رابطه: اگر تمایلی به رابطه صمیمانه با همسر خود ندارید

صمیمیت و شور و اشتیاق اوایل ازدواج خود را به یاد آورید. بدیهی است که در یک رابطه و به مرور زمان این اشتیاق کمتر شود و شما ابعاد جدید تری از یکدیگر را درک کنید. برخی از ازدواج ها با سطح پایین رابطه صمیمانه به خوبی پیش می روند. این امر به ویژه زمانی که هر دو طرف رابطه بر سر آن به توافق رسیده باشند، کاملا طبیعی و عادی است. مشکل از جایی شروع می شود که یکی از طرفین رابطه خواهان رابطه صمیمانه و جدی تری باشد. شما می توانید با کمک گرفتن از مشاور به بازگرداندن شور و حال اولیه به ازدواج خود کمک کنید. اگر این اتفاق رخ ندهد، ممکن است یکی از طرفین رابطه شور و اشتیاق مد نظر خود را در جایی خارج از چارچوب رابطه پیدا کنید. اگر این اتفاق در رابطه شما رخ دهد، باید خود را برای طلاق آماده کنید.

نشانه های طلاق در یک رابطه: از دست دادن احترام متقابل

در هر رابطه ای، به ویژه رابطه های طولانی مدت، دعوا و لحظات سخت رخ می دهد و ممکن است طرفین در چنین شرایطی عصبانی شوند، کنترل احساسات خود را از دست بدهند و مرز های احترام و حرمت در رابطه را رد کنند. این امر عادی است و همه ما کم و بیش آن را تجربه کرده ایم.  مشکل از جایی آغاز می شود که شما مورد هجوم انتقاد های مداوم و نامعقول قرار بگیرید و تحقیر یا بی توجهی را تجربه کنید. این نوع از هتک حرمت ها می توانند به مرور زمان ارزش و خودباوری شما را از بین ببرند. هتک حرمت می تواند شکل جدی تری به خود بگیرد و به صورت خشونت خانگی بروز کند. در چنین شرایطی، کمک گرفتن از افراد ذی صلاح و تامین امنیت، اهمیت بالایی پیدا می کند. اگر رابطه شما به چنین رفتارهای غلطی آلوده شده است، باید خود را برای طلاق آماده کنید.

نشانه های طلاق در یک رابطه: فقدان همدلی

چقدر با شریک زندگیتان احساس همدلی دارید؟ آیا تا به حال در خصوص میزان رنج و فشار کاری یا جسمی آن ها، سوالی پرسیده اید؟ آیا در خصوص خوب یا بد بودن حالشان از آن ها سوالی پرسیده اید یا معتقدید که "خودش هر چی باشد به من می گوید"؟  شاید هم برایتان چنین مواردی اهمیت نداشته باشد. اگر در مقام یک زوج متاهل به چنین مرحله ای رسیده اید، باید بدانید که این امر خود یکی از نشانه های آمادگی برای طلاق است. زمانی که توانایی خود را در زمینه مراقبت کردن از طرف مقابل از دست میدهید، به احساساتش اهمیت نمی دهید و برایتان مشکلات و فشارهای روحی طرف مقابلتان اهمیتی ندارد، از شراکتی که در زندگی مشترک باید وجود داشته باشد، خارج شده اید. این امر ممکن است نشانه های دیگری نیز داشته باشید؛ از جمله: گفتن مطالب زشت و آسیب زننده در مقابل دیگران، گفتن مطالب ناشایست در خصوص پارتنرتان به دیگران، عدم تمایل به کمک کردن به همسرتان در امور و یا عدم تمایل به تلاش کردن برای احیای ازدواج و رابطه. اگر هر کدام از این موارد را تجربه می کنید، خود را برای طلاق آماده کنید.

نشانه های طلاق در یک رابطه: آمادگی برای پذیرش عواقب طلاق...

شما ممکن است در رابطه خود مشکلات زیادی را تجربه کنید، اما باید از خود بپرسید که آیا حاضرید عواقب طلاق را بپذیرید؟ به بیان دیگر، آیا زندگی پس از طلاق آسان تر و ایده آل تر از زندگی با شرایط حال حاضر است؟ شاید زندگی در حال حاضر برایتان دشوار باشد، اما باید مطمئن باشید تصمیمی که می گیرد از سر فوران احساسات، خشم، خستگی و یا اطلاعات غلط نیست. در خصوص این تصمیم به خوبی فکر کنید و با وکیل و مشاور صحبت کنید. اگر به خوبی در باره این موضوع تحقیق کرده اید، جوانب کار را سنجیده اید و حاضر هستید مسئولیت های جدیدی را در قبال زندگی خود، فرزندان، همسرتان پس از طلاق و جامعه بپذیرید، می توانید خود را برای طلاق آماده کنید.

خراب کردن هر چیزی آسانتر از ساختش است، پس اگر در رابطه خود با مشکل روبرو هستید، طلاق را تنها به عنوان یکی از راه حل های موجود، و نه تنها راه حل، در نظر بگیرید. در نهایت نیز فراموش نکنید که هرچقدر سخت، اما برای برخی از رابطه ها، طلاق بهترین راه حل است!

انتشار در: